Zostarli sme…

Biankovo/ jún 22, 2019/ Outfity/ 0 comments

Pamätáte si, keď sme boli deti? Menej premýšľali, hodnotili a viac žili? Na nič sa nespoliehali, nehľadeli do budúcna a zaujímal nás len daný moment? Prirodzená dávka sebeckosti a nulový záujem o okolie. Záležalo len na tom, čo sa práve deje, čo jeme, kedy budeme spať a o ktorej ide kamarátka von. Nič viac. Nemali sme nepriateľov, falošných kamarátov, hypotéky, či strach zo zajtrajška. Neriešili sme životné otázky, vzťahy, peniaze, zrealizovanie si snov, (ne)naplnenosť života, ani školu. Tú (minimálne na 2 mesiace), už chvalabohu, nemusím riešiť ani ja. 😀 Skúšky mám done a tak už len ostáva riešenie a zamýšľanie sa nad niektorými vecami, ktoré som spomenula.

Zostarli sme. Prestali sme oslavovať životné rozhodnutia a úspechy druhých a začali ich hodnotiť. Možno dokonca aj dehonestovať. Prečo rozhodnutia, ktoré robíme dennodenne sa stretávajú s množstvom kritiky? Prečo názory, ktoré máme, so sebou nesú toľkú nevraživosť? Prečo nevieme pochopiť, že nežijeme životy iných, ale tie vlastné? Že veci, na ktorých záleží nám nemusia zaujímať ostatných a naopak? Nepoznáme predsa tézu, že inakosť je prirodzená a normálna? Vraj nikto nikdy nebude mať rovnakú stupnicu hodnôt, ani totožný pohľad na svet. Nikto netúži po všetkých vašich snoch a nikto žiadnu prácu neurobí tak, ako vy. Prijmime sa navzájom aj so svojimi odlišnosťami.

Je tolerancia vážne tak detinská záležitosť? Alebo túto schopnosť máme stále?

*Spolupráca

Sukňa: Second-hand / Tielko: New Yorker / Topánky: Bershka / Kabelka: Bonprix / Šatka: ? / Opasok, Hodinky: Aliexpress / Okuliare: Poľsko / Náušnice: Orsay

Fotograf: Katka Baranová

 

Bianka ♡

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz