Praha – 1. časť

Biankovo/ máj 5, 2019/ Cestovanie/ 1 comments

V Prahe som sa prvýkrát bola pozrieť, keď som bola v druhom ročníku na gymku. Urobili sme si 3-dňový výlet a nesmierne som si ju zamilovala. Bolo mi jasné, že sa tam niekedy určite vrátim a ten deň aj prišiel.

Praha na mňa vždy pôsobila ako neskutočná metropola a to, že je „čo by kameňom dohodil“ je obrovský benefit. Naposledy som ju navštívila v júli minulého roku, keďže sme po skúškovom, s kamarátkami, išli zarábať peniažky do jej blízkosti a víkendy sme trávili priamo v centre. Kochali sme sa pamiatkami a užívali si voľno. K príspevku a fotkám sa však dostávam až dnes, takmer po roku, no čakala som na vhodnú príležitosť, kedy tento post zverejním. Mala som ich v priečinku notebooku uložené už dlhšiu dobu a keďže tohtoročné leto bude plné cestovateľských príspevkov, rozhodla som sa začať #tb postom z posledného leta.

Už som to viackrát spomínala, že aj keď cestovanie miluje, veľa toho precestovaného nemám. Nechcem sa tu teda hrať na žiadnu travel blogerku, ale keďže blog beriem stále ako formu môjho internetového denníčka, zdá sa mi normálne zdieľať s Vami aj bežný život a dnes to bude na tému cestovanie. Dám Vám zopár tipov, čo, podľa mňa, určite musíte v Prahe vidieť. Nebudem to teda písať do jedného súvislého textu, ale nižšie pri fotkách sú popisy a bližšie info. Ešte dodám, že toto je 1. časť pražských príspevkov, teda prvé 2 víkendy v Prahe. Ďalší bude čoskoro, kde sa pozrieme na ďalšie pamiatky.

Enjoy!

Ako to všetko začalo som v krátkosti opísala minulý rok v príspevku počas prvého týždňa v Českej republike.

A tu začala naša prvá Pražská tour, cháp išli sme do nákupného centra Chodov na nákupy, pretože vonku nebolo úplne najkrajšie počasie. 😀 Prešli sme sa Václavským námestím a išli späť. 😀

O týždeň na to, to bola úplne iná káva. Počasie bolo prenádherné a ako pravú turistku ma „pekne opálilo“ podľa trička. Začali sme na Staromestskom námestí, kde bolo extrémne veľa turistov a odtiaľ sme zablúdili k obchodom na Parížskej

Cez nábrežie Vltavy sme sa dostali k Tancujúcemu domu, užili sme si architektúru a krásnu scenériu.

Nakoniec sme sa vrátili na Staromák, kde sme videli Orloj a ochutnali drinky v najfotogenickejšej reštaurácií – Terasa u Prince, odkiaľ mám fotky ako pravá #instagirl. Výhľad bol skvostný a zážitky fantastické.

 

Bianka ♡

Leave a Reply

1 Comment on "Praha – 1. časť"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
trackback

[…] Praha – 1. časť […]

wpDiscuz