.francúzsky

Biankovo/ december 2, 2018/ Outfity/ 0 comments

Ahojte,

dnes to po dlhšom čase nebudú tipy na nič. Som na seba veľmi pyšná, že mi každotýždňové pridávanie príspevkov stále drží a že víkendové posty sa stali tradíciou. A teda to meniť neplánujem. Ak nezleniviem, každý víkend (buď sobota, alebo nedeľa) bude na blogu niečo nové. 🙂

Wau, to je dnes už 2. december! Koniec roka sa blíži a ja si nestíham uvedomovať, že zasa začne čosi, čo neviem, aké bude. Teda podľa toho, ako si to s príchodom roka naplánujete. Osobne, mám rada takéto situácie, ak je tradíciou začať odznova. Nielen z pohľadu sebarealizácie a vstupu do niečoho nového, ale aj zo strany zanechania starých chýb, zlozvykov a problémov. Čím som staršia, čoraz viac si uvedomujem, že tie chyby a problémy v našich životoch sa kopia a často nám prerastajú cez hlavu. Z pohľadu 21-ročného dievčaťa je to asi vtipné počuť a možno si poviete: „no aké už len ty môžeš mať problémy“. No všetci ich máme. Či ste 9-ročné dieťa, násťročný žiak, alebo žena/muž v produktívnom veku. Každý sa na nich ale pozerá z iného uhla pohľadu, lebo všetci sme v inej fáze života.

Ak by som dnes stretla svoje 15-ročné ja a videla, aké veci som robila, aké zmýšľanie mala a počula slová, ktoré som hovorila, chytila by som to svoje ja pod krk a poriadne oplieskala o najbližšiu stenu. Aký lak si dám na nechty bol najväčší problém dňa a nespravodlivosť voči mojej osobe som nevedela pochopiť. Keď mi naši niečo zakazovali/prikazovali, drzo som papuľovala, o čo ide, keďže som, pochopiteľne, mala stále pravdu ja. Lebo som inú nepoznala. A presne o to ide, že v tej dobe som sa na veci pozerala úplne inak a brala som svet taký, aký je. Nemala som poznatky a názory aké mám dnes, keďže všetko príde vekom a hlavne situáciami. Nie nadarmo sa hovorí: „mať tvoj vek a svoj rozum“.

 Stále sa chytám za hlavu, ak mi niekto povie, či už v dobrom, alebo zlom: „zmenila si sa“. Podľa mňa sa nemeníme, len sa prispôsobujeme. Situácie nás vyvíjajú, kreujú naše názory, menia správanie. Každým rokom sme úplne inde, čo je súčasť života. Celkom ma desí predstava, že si teraz vravím „wau, som na tom oveľa lepšie“ a o pár rokov, zrejme, budem chcieť opäť prefľaskať to svoje terajšie ja. 😀 

Ale k outfitu. Dnes trošku na francúzsky štýl, keďže baretka mi tak nejak evokuje Paríž. Z Bonprix-u som si pred pár dňami objednala pletené šaty a baretku. Popravde, nikdy som si nemyslela, že mi baretka pristane, ale keďže rada vystupujem zo svojej komfortnej zóny, riskla som to a objednala ju. No a zdá sa mi, že celkom môže byť, čo poviete? 🙂 Rovnaké pletené šaty som zháňala naozaj dlho a konečne som ich našlaaaa. Materiál je dokonalý. Neškrabe! Odporúčanie pre Vás, z Bonprixu si VŽDY objednávajte o číslo menšie oblečenie. (Ak by Vám však aj tak veľkosť nesadla, ochotne Vám ju vymenia, ako aj mne.) Tieto šatky sú 32/34 a bežne takú veľkosť nenosím (kiež by).  Kabát som ulovila v lete, v zľave. Stál 15€ a určite si počkajte na povianočné zľavy, keďže teraz stojí opäť 50€. 😀 Čižmičky poznáte zo starších postov, napr. TU a kabelka je H&M. Vlastne popis celého outfitu, je ako zvyčajne, pod fotkami. 

*Spolupráca

Kabát: Stradivarius / Šaty: Bonprix / Čižmy: CCC / Baretka: Bonprix / Kabelka: H&M / Silonky: PL

Fotograf: MxD photography

 

Bianka ♡

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz