Tipy na vianočné darčeky

Biankovo/ november 24, 2018/ Outfity/ 3 comments

Pomaličky, pomaly sa to blíži. Že čo? No predsa Vianoceeeeee.

Asi nepoznám človeka, ktorý by ich nemal rád. V prvom rade chcem podotknúť, že Vianoce nie sú o darčekoch, no býva zvykom, že to tak, chtiac-nechtiac je. Skúsme to tento rok nebrať zo strany obdarovaného a tešiť sa na nové úlovky, ale zo strany dávajúceho, a teda som sa rozhodla, že Vám dám zopár tipov na zaujímavé dary. V poslednej dobe som sa s „tipmi“ rozbehla, no keďže som si všimla, že Vás to zaujíma, opäť som spojila outfit s tematickým článkom. Rozdelím to do viacerých sekcií a ak si lamete hlavu nad tým, čo kúpiť frajerovi, kamarátke, či babke, nájdete to v oddelených kategóriách. Samozrejme, rôzne darčeky, ktoré dnes spomeniem sú univerzálne a s kombinovaním čo – komu si to môžete povymieňať. Snažila som sa vymenovať väčšinu a zaradila som to do kategórií, kam sa mi to najviac hodilo. Tak poďme na to.

Rodičia

Tak s tým mám večný problém. Boli roky, kedy som kupovala spoločný dar obom rodičom, napríklad objednala som večeru v reštaurácií. Ak však máte väčší budget, poprípade sa zložíte so svojimi súrodencami, investujte do wellness pobytu, či výletu niekam za hranice. Ak dobre poznáte svojich rodičov, určite viete, či sa potrebujú rozmaznávať v kúpeľoch, alebo chcú objaviť nové kúty zeme. Alebo čo tak poukážka na rôzne masáže? Manikúra, predikúra.. nepoznám človeka, ktorý by Vám za to nepoďakoval!

Ak ste sa však rozhodli kúpiť niečo jednotlivo. Zaručená klasika pre mamku je kozmetika, kvalitný parfém, či oblečenie (ideálne niečo, po čom viete, že túži). Môjho ocka stále poteší dobrá kniha, veci do auta, alebo pre domácich kutilov – náradie.

Súrodenci

Tu budem asi celkom stručná. Dôležité je, rozhodne, poznať obdarovaného. Mám mladšieho brata a je to každoročne boj. Ak máte v rodine niekoho malého, určite sa poteší hračkám, skladačkám.. Dievčatá bábiky a chlapci autá – zaručená klasika.

Starí rodičia

V tejto kategórií veľmi špekulovať netreba. Babku poteší kvetináč s kvetmi. Vzorovaná, nadčasová deka sa hodí stále a k tomu voňavá sviečka na spríjemnenie každého večera. Keďže sú babky známe svojimi kulinárskymi kreáciami, môžete sa porozhliadať aj po kuchárke, pomôckach do kuchyne, či dekoráciách do bytu.

Fajčí Váš dedko? Nech ho počká pod stromčekom iná alternatíva, a to fajka. Verte mi, že si ju bude užívať celé večery.

Pre ňu/Pre neho

…takto sú zvyčajne označované tieto kategórie, však? 😀 Zrejme je každému jasné, že ide o vianočné darčeky pre frajerku/frajera.

Začnem darčekmi pre frajerku, keďže ako tak tuším, po čom ženy túžia. 😀 Nepoznám ženu, ktorá by sa nepotešila Pandore. Ak Vaša polovička vlastní už klasický náramok, dokúpte jej nejaký prívesok do zbierky, alebo iný druh šperku. Naopak, ak sa Vám zdá Pandora príliš mainstream a chcete niečo originálnejšie, tu plynulo prechádzam aj k silnejším polovičkám, vytvorte si album. Fotky, ktoré sa Vám za uplynulý rok nazbierali (ideálne nejaké zážitkové) si vytlačte, kúpne čistú knihu a poprilepujte to do nej aj s popiskami. Takto máte celý rok spomienok v jednej knihe a môžete to takto opakovať každoročne. Kvalitné hodinky potešia každého pána, tak skúste nájsť ten pravý štýl pre vášho priateľa.

Kamarátka

Obohrané klasiky, ktoré potešia každé Vianoce, sú pyžamá a ponožky. Kamarátku určite potešia. Premýšľate nad saténovým, nočnou košeľou, alebo rovno županom? Inšpirujte sa na e-shope Lascana. Verím, že ten správny darček vyberiete. Ponožky od výmyslu sveta nájdeme dnes, už takmer v každej, predajni a preto vyberte nejaké nadčasové, kvalitné, no predsa niečim špecifické, čo vystihuje Vás, aj kamarátku, aby mala milú pamiatku. Bodky, prúžky, nápisy, je to len na Vás. Môžete sa inšpirovať aj dnešným outfitom, v ktorom mám „mačičkové“ ponožky, skombinované s bodkovanými silonkami a čižmami. Ďalším tipom môže byť diár, ktorý puntičkárov a celoživotných „zapisovačov“ každoročne poteší. Je to praktický darček, keďže prichádza nový rok a na výber toho máte neúrekom. Tak už len vybrať ten správny pre vašu BFF.

DIY

Čo tak si niečo vyrobiť? Je to často oveľa osobnejšie, ako silene niečo kupovať. Popravde, ja som na DIY veci totálne ľavá, ale ak máte čo i len trošku cit pre handmade výrobky, rozhodne to vyskúšajte. Možno tip, pre tých, ktorým to v tomto smere veľmi neide odporúčam nakúpiť si zopár vecí, ktoré vystihujú danú osobu a tie len vyskladať, popripínať papieriky s odkazmi, nálepky, či ozdôbky a je to o to osobnejšie a milšie. Skryte do vnútra nejaký odkaz a prekvapenie ja hotové. Pinterest je plný inšpirácie, tak hor sa do vyrábania.

Zúfalstvo

Do tejto kategórie by som zaradila asi stavy, keď je pár dní pred Vianocami, v obchodoch totálny ošiaľ a vy ste už v koncoch. Ja osobne tento druh darčeku nemám veľmi rada, ale keďže sme v podkategórií zúfalstvo, je to viac, než vítané. Darčekové kazety som si všimla v predajniach pár týždňov dozadu a s tematickými baleniami si vytvorí vianočnú atmosféru každý z nás. Voňavka + deodorant, špirála + lak, telové mlieko + krém na ruky… premýšľam aké kombá som tento rok ešte videla, no v drogériách toho nájdete veľmi veľa.

Ale hlavne! Nestrestujte! Nenechávajte si všetko na poslednú chvíľu, stále je do Vianoc dostatok času. Tešte sa na príjemnú atmosféru a čas s rodinou. Je to hlavne o tom!

Outfit pocvakala, v Košiciach, nesmierne šikovná Lea, na ktorej fotky sa stále teším. A nebojte sa, zima mi nebola, v deň fotenia bolo omnoho teplejšie. 🙂

*Spolupráca #ad

Bunda: Vintage / Šaty: Pull&Bear / Topánky: Stradivarius / Kabelka, Čiapka, Prstene: H&M / Ponožky (asi), Silonky, Hodinky: New Yorker

Fotograf: Lea Button photography

 

Bianka ♡

Leave a Reply

3 Comments on "Tipy na vianočné darčeky"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
trackback

[…] Tipy na vianočné darčeky […]

Lenka
Guest

Super tipy, našla som mnoho inšpirácií… určite odporúčam prečítať všetkým aj tieto články, ktoreé by mohli zaujať 🙂 https://www.gameroom.sk/najlepsich-5-tipov-na-darcek-pre-priatela-a-frajera-nielen-na-vianoce
https://www.gameroom.sk/originalny-darcek-na-vianoce-funko-pop-figurky-zarucene-potesia
stojí to za prečítanie 🙂

wpDiscuz