„Nemám si čo obliecť!“

Biankovo/ september 26, 2018/ Outfity/ 1 comments

Určite to každá z nás pozná. Plná skriňa vecí, no ráno samé kecy o tom, ako si nemáme čo obliecť. Mne sa to stáva naozaj veľmi často a aj keď moja skriňa praská vo švíkoch, takmer každé ráno špekulujem, že mi vlastne nič s ničím neladí, že hento nepasuje k tomu a toto zasa k tamtomu. Dnes mám chuť na niečo elegantné, zajtra zas na niečo viac sporty a v mojom šatníku sa to nenachádza, teda minimálne mám ten pocit. Keďže móda tvorí niekoľko percent môjho života a väčšinu dní dbám na to, čo s čím zladím, často stojím pred skriňou a ladím. Postupom času som sa preto naučila, ako pri skrini nestráviť tri hodiny, nestratiť nervy a mať vo veciach poriadok a prehľad. Ak pôjdete podľa tejto rovnice, rozhodne to v šatníku bude jednoduchšie a vy si stále budete mať čo obliecť.

1. Rozdeľte si šatník na jednotlivé kategórie. Príde mi to ako samozrejmosť, no viem, že nie všetci to robíme a rozhodne je základ vedieť, kde čo je. Pri skladaní outfitu je jednoduchšie, ak viem, na akej poličke mám všetky svoje nohavice a v akej časti skrine mi visia šaty. Zlá organizácia sa naozaj nikdy nevypláca.

2. Následne, keď máte oblečenie zadelené do kategórií, poskladajte si ich podľa farebného spektra. Ak teda, napr. chcete zakomponovať do outfitu žlté nohavice, viete presne, kde sú košele, ktoré by sa k nim hodili a hľadáte už len tú správnu farbu. Viete, s akými vecami v jednotlivých kategóriach môžete pracovať a máte všetko pekne na očiach. Tým pádom sa vám nemôže stať, že na nejakú vec zabudnete, alebo zapatrošíte.

3. Veľkou chybou je, mať v skrini veci, ktoré nenosíte, ale je vám ľúto ich vyhodiť, poprípade posunúť, lebo si vravíte, že niekedy danú veci určite vezmem. Z vlastnej skúsenosti viem, že to tak nikdy nebolo a aj preplnenosť šatníka je problém organizácie. V podstate to platí aj o veciach, ktoré sú veľké, či malé. Zaberajú miesto v šatníku a bránia veciam, ktoré vám naozaj pekne sadnú. Urobte si chvíľku čas, skúšajte si oblečenie a veci, ktoré ste nemali dlhšiu dobu na sebe, alebo vám nesedia, treba vyradiť a v skrini to bude oveľa prehľadnejšie. 

4. Neodmysliteľnou súčasťou správneho vyskladania šatníka sú základné kusy oblečenia, tzv. basicy. Sú to veci, ktoré musia sadnúť za každých okolností. Máme rôzny štýl a preto sa tieto kúsky líšia u každého z nás, no ak ideme podľa základnej rovnice, v ženskom šatníku by rozhodne nemalo chýbať biele tričko a košeľa, koženková a rifľová bunda, čierne a modré džínsy, malé čierne šaty, tenisky, krémové a čierne lodičky, shopper kabelka. Jednoducho veci, ktoré pasujú ku všetkému a viete ich zladiť aj s najvýraznejším kusom. Pomôcka, po ktorej rýchlo siahnete, ak si nemáte čo obliecť a stále v nej budete vyzerať štýlovo a chic. Urobte si zoznam svojich basicov a ak zistíte, že vám niečo chýba, takýto sortiment ľahko nájdete, napr. na stránkach otto.sk, či hm.com. Ak však chcete mať v skrini aj istotku, ktorá zaujme a viete ju s čímkoľvek skombinovať, odporúčam mať aj niečo farebnejšie, sexi a nadčasové, ako overal, ktorý mám v outfite na fotkách. Je zo zara.com a neviem si ho vynachváliť. Jeden kus oblečenia, ktorý nosím s teniskami, lodičkami, či akýmikoľvek sandálkami a stále to vyzerá skvelo. 

5. Chybu, ktorú robí väčšina z nás je, že nakupujeme bez premýšľania. Kupujeme kusy z rôznych štýlov a nepremýšľame, čo ako skombinujeme. Jednoduchý tip je, že ak si neviete k danému kúsku predstaviť min. 3 outfity, do ktorých by ste ho zakomponovali, nekupujte si ho! 

6. Neskladajte si outfit ráno, teda nikdy nie na poslednú chvíľu. Majte všetko pripravené už večer a potom, aj keď zaspíte, do práce, či školy, bude to o to jednoduchšie, rýchlejšie a hlavne bez stresu.

7. Moja posledná rada znie: Inšpirujte sa! Ak sa vám páči outfit na Instagrame, alebo blogoch, a v šatníku máte veľmi podobné kúsky, uložte si danú fotku a potom len kombinujte svoje veci podľa obrázka. Majte v telefóne, alebo notebooku inšpirácie, ktoré vás nasmerujú správnym smerom.

Odo mňa dnes všetko. Verím, že som vás inšpirovala a pomohla. O outfitové fotky sa postarala Lea, s ktorou sme začiatkom septembra vybehli na letné fotenie v Košiciach, čo poviete?

*Spolupráca #ad

 Overal: Zara / Topánky, kabelka: H&M / Hodinky: New Yorker / Okuliare: Aliexpress / Náušnice: Orsay / Prstene: Zlatníctvo

Fotograf: Lea Button photography

 

Bianka ♡

Leave a Reply

1 Comment on "„Nemám si čo obliecť!“"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
trackback

[…] „Nemám si čo obliecť!“ […]

wpDiscuz