Máte svoj názor a hovoríte o ňom?

Biankovo/ máj 17, 2018/ Outfity/ 2 comments

Začneme dnes trošku filozoficky. Čo pre vás znamená „váš názor“? Máte svoj názor a hovoríte o ňom?

Som človek, ktorý má veľa názorov, na veľa vecí, a obvykle sa nehanbím o nich hovoriť. Vzhľadom k môjmu veku si nemyslím, že sú všetky moje názory správne a že sa ešte nebudú počas života meniť. Mám sa toho ešte dosť čo učiť a len keď si spomeniem na to, aké názory som na isté veci mala, možno pred pár rokmi, mesiacmi, dňami, tak sú často odlišné.

 Myslím si, že „mať názor“ je jedna z najdôležitejších vecí. Ako žiť a fungovať, ako nájsť sám seba, ako komunikovať. Názory z nás robia to, čo sme. Aj to, čo je pre vás názor je nejaký váš názor. Názor je asi niečo, o čom sme dokonale presvedčení a za čo sa dokážete aj pobiť, nielen niečo, čo povieme do vetra.

Koľkokrát sa vám už stalo, že ste nepovedali svoj názor kvôli strachu, odsúdeniu zo strany iných, alebo kvôli výsmechu? Často je zrejme jednoduchšie nemať svoj názor a len sa niekam priradiť. Je to zložité, lebo mnohí sa za svoj názor hanbia a potom je tu aj tá polovica, ktorá ho vyjadruje až príliš a o myšlienkach iných nechcú ani počuť. Je potrebné vyjadriť svoj názor, no netrvať na tom, aby sa s ním niekto stotožňoval. Jednoducho to akceptovať. Aj na základe konfrontácie s protichodnými názormi sa začnú rozširovať naše obzory. Stále si názor niekoho iného vypočujem a ak si myslím, že je to správne a stotožňujem sa s ním, viem svoj názor zmeniť. Je tu aj taký pohľad, že ak ma niekto presvedčí o svojom názore, môže to byť označované tak, že to už môj názor nie je. S čím ale nesúhlasím. Stále je to môj názor, len som sa na vec pozrela inak. 

Som si istá, že takáto téma sa nedá dokonale a možno tak, ako by som chcela, vyčerpať vo vetách, lepšie by to bolo asi hovorene, ale prosím, skúste mi vy napísať do komentára, ako by ste vy definovali „váš názor“. Viem, že to nie je najjednoduchšia otázka, ale rada by som si prečítala vaše NÁZORY. 🙂

Názor sú spojené aj so štýlom a obliekaním, tak dnes vám na fotkách ukazujem jeden z nich.

Bunda: Primark / Rolák: H&M / Šaty: F&F / Čižmy: CCC / Kabelka: Forever 21 / Okuliare: DM drogerie / Prsteň: ?

Fotograf: Katka Ždiňaková

 

Bianka ♡

Leave a Reply

2 Comments on "Máte svoj názor a hovoríte o ňom?"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
Viki
Guest

skvele napísané..je celkom ťažké definovať, čo ore mňa znamená môj názor…ale ty si to vyjadrila pekne 🙂

My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

wpDiscuz