Fashion Marš 2017

Biankovo/ august 8, 2017/ Eventy/ 0 comments

Radšej neskoro, ako nikdy! Tak nejako sa to vraví, že? Od Fashion Marš-u ubehol už síce nejaký ten mesiac, no to nič nemení na tom, že sa s vami chcem podeliť o svoj zážitok z tohto eventu. Plnohodnotne sa venovať tomuto článku a fotkám po akcií, mi nedovoľoval čas a ani povinnosti, no dnes som sa do toho pustila a ukážem a napíšem vám zopár informácií, ako to celé prebiehalo a to, ako som sa k „modelkovaniu“ dostala. Tak poďme na to. 

Piaty ročník Fashion Marš-u sa uskutočnil 1. mája v Bratislave. Niekedy sa na prvého mája pochodovalo, lebo sa muselo, no teraz sa pochodovalo kvôli móde. Maršovalo sa ulicami Starého mesta, ktorými nás viedol známy moderátor Ludwig Bagin. Hlavným posolstvom podujatia je predstaviť slovenskú tvorbu, slovenských dizajnérov ľuďom, ktorí nemajú možnosť zúčastňovať sa módnych prehliadok. Staré mesto sa tak premenilo na najdlhšie mólo vôbec a mesto ožilo farbami a kreativitou. Ľudia si mohli vychutnať neopísateľnú atmosféru za pochodu živej hudby a očarujúcich modelov. Bola som celou tou atmosférou unesená! Ľudia si nás fotili, natáčali, prezerali a ja som sa aspoň na chvíľku cítila ako VS angel… just kiddin’ 😀 😀 Naozaj by sa mi nikdy ani len nesnívalo, že budem môcť byť súčasťou niečoho takého a zažijem raz tento pocit na vlastnej koži.

Viete, ja som to už kdesi spomínala, že obdivujem ľudí, ktorí niečo také dokážu vytvoriť. Ja som do podobných vecí totálne ľavá a aj zašitie ponožky mi niekedy robí problém 😀 😀 (to už trošku preháňa, ale predsa 🙂 )

Ja osobne som doteraz nemala s Fashion Maršom žiadnu skúsenosť a keď mi prišiel mail, že si môžem „zamodelkovať“ nevedela som, či sa mám tešiť, alebo začať s radikálnym nič nejedením. 😀 Povedzme si úprimne, typickú modelkovskú postavu som nikdy nemala, no čas na úpravu svojho zovňajšku nebol, čiže veľa som toho nestihla. Bol to trošku boj, no nakoniec všetko dopadlo na výbornú. Outfit mi sadol a žiaden trapasík sa nekonal. (To len tak, aby ste vedeli, niečo aj o mojich pocitoch.) Bol to pre mňa neskutočný zážitok, ktorý som si najviac užila.

Od 10 rána do 17 hodiny večer sme sa fyzicky a aj psychicky pripravovali v KC Dunaj. Model som mala z dielne jednej z dizajnérov VŠVU, Petry Kovacsovej, ktorá pôsobí pod Atelierom 343. O vlasy sa staralo KDRKO a make-up zabezpečili baby z Gosh Copenhagen

Fotograf: Ivana Tomková / Pati photography

 

Faith. Love. Fashion.
Bianka

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz